Portfolio realizací

Návrhy dekorací:

Některá z míst, kde jsem přiložila ruku k dílu.

Slamák v Hlučíně

Petr mě oslovil s tím, že si sám udělal na svém slamáku komplet hrubé omítky i stěrky. Dělal to pár let po večerech, když skončil v práci a po víkendech. Na finální omítky se rozhodl zavolat si raději profíka.
Na slamáku v Malánkách jsem použila celkem asi pět druhů omítek od firmy Picas.
Pec stvořil skvělý kamnář Honza Křivonožka a na ni jsme zvolili pro zvýšení sytosti a odolnosti speciální úpravu - napuštění hliněné omítky lněným olejem.
Dům, který navrhl architekt Radek Hála a k němuž projekt nakreslil Dan Grmela, si Petr postavil svépomocí. Za to má můj obrovský obdiv! 

Slamáček - Konojedy

Alena si chtěla splnit sen - postavit si vejminek. A protože je moudrá a má vztah k přírodě, rychle se zamilovala do slaměné konstrukce. A co nejvíc sluší slámě? No přece hlína!
Prožily jsme tam mnoho společných hodin, protože Alena si chtěla všechno vyzkoušet. Co víš dodat? Má fakt dobrý vkus...

RD Průhonice

Investorka se o hliněných omítkách dozvěděla při procházení nové prohlídkové trasy v Sonnentoru, kde použila firma Hlinatura poprvé svoji omítku Aprica. Povrchová úprava této omítky je speciální. Vybraly jsme spolu s investorkou barvu, která by byla vhodná pro dominantní stěnu nad schodištěm v jejich rekonstruovaném domě. Když jsme si s paní volaly naposled, básnila o tom, jak neodolává a když stoupá do horního patra, musí si omítku vždy pohladit.
Na následujících fotografiích je jedna a táž stěna, jen vlivem světla jsou barvy na fotkách zkreslené. Stěna ještě schnutím zesvětlala a ta opravdová barva, ta je někde mezi. .)

Ohřívárna pro běžkaře, Krušné hory

Hlína veřejným prostorům ohromně sluší. A co by si člověk třeba netroufnul dát do vlastního obýváku - rozsáhlé sgrafito stromečků a běžkařských stop - se v ohřívárně pro běžkaře může jevit jako vítané oživení jinak obyčejné akumulační zdi nad pecí. Skol!

RD Děčín

Realizace proběhla ve spolupráci s firmou Hlinatura

Realizace finálních omítek a sgrafita v objektu novostavby rodinného domu. Použili jsme krásné omítkové směsi firmy Hlinatura. Omítka Aprica se nanáší speciálně upraveným hladítkem a téměř se nefilcuje, jen lehce pohladí. Pro sgrafito posloužila Formosa hnědá a krémová.

RD Tollet, Rakousko

Realizace proběhla ve spolupráci s Josefem Kolesarem

V roubence na samotě nedaleko rakouského Linze jsem měla možnost pracovat s rakouskými hliněnými omítkami. Vedle hladkých štuků se mi podařilo technikou vlysu i decentně zaznamenat byliny, které má investor rád: vinné listy jako symbol oné tekutiny a listy konopí, protože z této rostliny s oblibou vyrábí léčivé masti.

RD Hruškové Dvory

Realizace proběhla ve spolupráci s Josefem Kolesarem

V tomto slamáku jsme realizovali kompletní omítky a to jak v přízemí, tak v podkroví. Nyní vidím, že na pořízených fotkách hraje hlavní roli krb omítnutý v černé omítce Cottage, která je za mokra opravdu černočerná. Můžete vidět i návrhy různě divokých úprav této krásné omítky.

RD Bendovo Záhoří

Realizace proběhla ve spolupráci s Josefem Kolesarem

Rádi zapojujeme do práce i investory, pokud mají zájem. Petr, kterého vidíte na jednom z obrázků, zájem měl a učí se právě dělat stínovou spáru. "Ve skutečnosti je ta stínová spára ale krásný detail" řekl a já nemohu jinak, než s ním souhlasit. Petr se svou rodinou založil farmu Mezi řádky, tak až budete mít cestu k Táboru, mrkněte.

RD Staré Hutě

Realizace proběhla ve spolupráci s Josefem Kolesarem.

Realizace hliněných omítek v rekonstruovaném domě na samotě v Novohradských horách. Kromě svislých konstrukcí jsme tu omítali i pec. Hliněné omítky a masivní dřevo - nerozlučný pár, kterému to spolu ohromně sluší. Posuďte sami...


RD Mnichovice

Realizace hliněných omítek v rekonstruovaném rodinném domě v Mnichovicích u Prahy.

Tiny House Kaproun

Realizace proběhla ve spolupráci s Josefem Kolesarem.

Hliněným omítkám organické vlny sluší.

Zapomenutá chalupa na Šumavě

Realizace proběhla ve spolupráci s Josefem Kolesarem.

V jedné zapomenuté chalupě na Šumavě jsem měla příležitost dělat pár oprav hliněných omítek a taky rekonstruovat kamna. Majitelé píší o opravách krásného starého domu blog, který doporučuji ke sledování: hledejte heslo "zapomenuta.chalupa"

Skanzen Přerov nad Labem

Realizace proběhla ve spolupráci s firmou Hlinatura.

Hliněné omítky postaru.

RD Žďár nad Sázavou

Realizace proběhla ve spolupráci s Josefem Kolesarem.

Provedení hliněných omítek s jemným dekorativním prvkem vlny, zjednodušené návrhy budoucích dekorací. 

RD Rudimov

Realizace proběhla ve spolupráci s firmou Hlinatura.

1. etapa rekonstrukce fasády vápennou omítkou Ornata výrobce Hlinatura; dále pokládka kamenného obkladu pod kamna

OPIDO PÁLAVA

ve spolupráci s firmou Hlinatura

Kromě hliněných a vápenných omítek/fasády jsem na tomto projektu mimo jiné pracovala s kamenným obkladem, realizovala dle instrukcí atypické světlíky z lahví, pokládala rozsáhlou dřevěnou podlahu či finalizovala umyvadlo v prostoru sauny marockým štukem.

Celý dům byl realizován firmou Hlinatura, na jejímž webu se dočtete víc.

RD Strážné, Krkonoše

Opravy mechanických poškození hliněných omítek ve spolupráci s Josefem Kolesarem.

Fotografie krásně ilustrují, jak dobře se s trochou zkušeností dají hliněné omítky opravovat.

Různé

Fotografie mých kolegů z různých akcí, kde jsem s sebou neměla foťák. Akce zaštiťovala firma Hlinatura.